Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Zodiacul defectelor

+7
me.ale16
lizzard
Katuu
Cipi
bboyrobby
InGeRuL
kitty
11 participanți

In jos

Zodiacul defectelor Empty Zodiacul defectelor

Mesaj Scris de kitty 27th Aprilie 2010, 12:16 am

Berbec
Berbecul este un semn de Foc, fiind guvernat de planeta Marte. Dupa cum se stie, zeul Marte a reprezentat in Antichitate zeul razboiului, asociat cu ideea de lupta si agresivitate. Nativul Berbec este increzator in fortele proprii, entuziast si va lupta cu incapatanare pentru a-si sustine punctul de vedere.
Caracterizat de expresia “eu am intotdeauna dreptate”, poate fi agresiv, orgolios, egoist sau certaret. Este dornic sa se afirme insa, de multe ori, nu va rabda sa munceasca suficient pentru a-si indeplini scopul.

Taur
Taurul este o zodie de Pamant guvernata de planeta Venus. In numele celor mai bune intentii, taurul se amesteca foarte usor in viata celorlalti. Tinde sa le dirijeze viata mergand pe principiul “las’ ca stiu eu mai bine”. Nativii acestei zodii se impun cu usurinta si au tendinta de a manifesta o grija exagerata pentru persoanele dragi.
Semn fix, opune rezistenta la schimbare si este foarte atasat de bunurile sale.

Gemeni
Aflati sub semnl Aerului, sunt agitati si plini de viata. Au tendinta de a vorbi mult fiind nerabdatori, nelinistiti, idealisti si predispusi la imaturitate. N-ar recunoaste ca au gresit, chiar daca ar fi prinsi.
Caractere duale, pot minti cu zambetul pe buze.
Sunt intotdeauna atenti la cuvinte si la ce se ascunde in spatele lor, de aceea le este foarte greu sa capete incredere in cei din jur. Guvernati de planeta Mercur, Gemenii sunt oportunisti si intr-o relatie cer mai mult decat ofera.

Rac
Racul este un semn zodiacal de Apa, guvernat de Luna. Fiind o fire sensibila, racul are tendinta sa exagereze, pozand in victima. Daca este nedreptatit, devine timid, irascibil, incapatanat, prizonier al propriului trecut.
Desi este o fire ascunsa, sunt momente cand isi pierde controlul, surprinzandu-i pe ceilalti. Nativul zodiei Rac, poate fi mofturos, dar adora sa fie in central atentiei.

Leu
Al cincelea semn al zodiacului, Leul este un semn de Foc, fix, guvernat de Soare. Asemenea elementelor care-l guverneaza, i se potriveste afirmatia “Cine straluceste mai tare decat mine!”. Nativii acestei zodii au o parere foarte buna despre ei si nu suporta ironiile sau glumele la adresa lor. Au o puternica latura egoista, fiind uneori insesnibili la nevoile altora.
Daruiesc fiintei iubite nu ceea ce trebuie, ci ceea ce vor ei. Avand o popularitate ridicata, au tendinta de a deveni usor teatrali. Sunt posesivi si orgoliosi.

Fecioara
Asemenea Gemenilor, Fecioara este dominata de planeta Mercur. Este un semn de Pamant care analizeaza totul in avans, inainte de a lua o decizie. Are un simt critic foarte bine dezvoltat, vesnic greu de multumit. Deoarece se gandeste cu teama la nereusita, tinde catre perfectionism.
Galagia, nonconformismul sau exuberanta nu sunt pe placul Fecioarei. Aceasta poate strica oricand cheful unor petrecareti. Fire foarte ambitioasa, nu suporta concurenta.

Balanta
Balanta este un semn de Aer, dominat de planeta Venus. Este o fire nehotarata, schimbandu-si ideile de la o zi la alta. Desi pare naiva si dezinteresata, Balanta este foarte atenta la parerile celor din jur. In timp poate deveni dependenta de aprecierile celorlati, avand si o serie intreaga de asteptari.
Balantele viseaza cu ochii deschisi. Sunt persoane orgolioase si egoiste, avand tendinta de a-si impune punctul de vedere si atunci cand nu este cazul.

Scorpion
Scorpionul apartine elementului Apa si este dominat de planetele Marte si Pluto. Guvernat de doua planete puternica, Scorpionul este ascuns, plin de forta, tenace. Poate manifesta sarcasm, egoism, suspiciune si dorinta de a domina.
Nativii acestei zodii sunt razbunatori si nu uita usor; ataca atunci cand te astepti mai putin. Se adapteaza cu greu schimbarilor si nu le place singuratatea

Sagetator
Al noualea semn al zodiacului apartine elementului Foc si este guvernat de planeta Jupiter. Sagetatorul tinde spre independent, este interesat si aventurier. Are uneori tendinta sa uite de ceilalti semeni, avand teluri inalte, filosofice.
De cele mai multe ori, actioneaza intr-un mod nesabuit, fara sa-si puna intrebari. In relatiile cu ceilalti poate fi incapatanat, nesincer si orgolios.

Capricorn
Capricornul apartine elementului Pamant si este guvernat de planeta Saturn. Tinde sa fie pesimist, incapatanat, orgolios si deprimat. Maturi prin definitie, nativii din Capricorn tanjesc dupa recunoasterea muncii prestate.
In societate sunt retrasii, necomunicativi. Ignora beneficiile schimbului de informatii. Daca i-ai gresit nu iarta usor, fiind o fire ranchiunoasa si razbunatoare. Un alt mare defect: este foarte incapatanat.

Varsator
Varsatorul apartine semnului de Aer si este guvernat de planeta Uranus. Tinde sa fie excentric, rebel, antipatic si iresponsabil. Caracteristic elementului sau de Aerul, Varsatorul este mai mult cu capul in nori decat ancorat in realitate.
Varsatorul nu-ti va arata niciodata ca e indragostit de tine. Tocmai atunci cand credeai ca nu te suporta, vei afla ca te place. Adora senzatiile tari si evenimentele neasteptate.

Pesti
Ultimul semn al zodiacului este guvernat de planetele Neptun si Jupiter. Elementul care-l defineste este Apa. Pestii pot manifesta neliniste, teama sau lipsa increderii in sine. Pot duce si o viata dubla; fiind foarte abili, vor fi greu deconspirati.
Sunt foarte vorbareti. In societate simt nevoia sa-si exprime parerea la orice discutie. Nu le place sa se contrazica, avand un singur adevar. Cand intampina dificultati pot deveni egoisti si autoritari.
kitty
kitty
Dependent

Mesaje : 407
Puncte : 479
Data nasterii : 10/10/1991
Data de inscriere : 11/04/2010
Varsta : 32
Localizare : Tecuci
Joburi/Distractii : muzica, dansul,plimbarile
Stare de spirit : happy;;)

Sus In jos

Zodiacul defectelor Empty Re: Zodiacul defectelor

Mesaj Scris de InGeRuL 27th Aprilie 2010, 12:41 am

Pff ce mo atins la tot Laughing e adevarat Very Happy bun asa Very Happy
InGeRuL
InGeRuL
Admin

Mesaje : 1864
Puncte : 3529
Data nasterii : 04/07/1991
Data de inscriere : 10/02/2010
Varsta : 32
Localizare : Tecuci -Galati
Joburi/Distractii : Parkour & Freerunning, role,bike ,muzica,dance.
Stare de spirit : Freedom of movement !

https://secolul21.all-up.com

Sus In jos

Zodiacul defectelor Empty Re: Zodiacul defectelor

Mesaj Scris de bboyrobby 27th Aprilie 2010, 12:46 am

chiar ii adevarat...Surprised
bboyrobby
bboyrobby
Admin

Mesaje : 371
Puncte : 692
Data nasterii : 25/01/1993
Data de inscriere : 18/02/2010
Varsta : 31
Localizare : bboy's city
Joburi/Distractii : airtrack/AIRTRACK

Sus In jos

Zodiacul defectelor Empty Re: Zodiacul defectelor

Mesaj Scris de Cipi 27th Aprilie 2010, 4:55 am

asa`i :X
Cipi
Cipi
Dependent

Mesaje : 1266
Puncte : 1551
Data nasterii : 12/11/1991
Data de inscriere : 03/03/2010
Varsta : 32
Localizare : Tecuci
Joburi/Distractii : net cat cuprinde, iesiri nocturne prin oras, DnB / DuBstep la max, Rock in fiecare dimineata pentru o zi cat mai buna, gratare, doaga, proza, poezie, aforisme, bla bla, adica : DISTRACTIE !
Stare de spirit : ,,simplitatea ramane cel mai sofisticat lucru, iar pentru a fi simplu, trebuie sa ramana perfect, iar perfectiunea se intretine mai greu decat orice alta fitza.`` (G. Ciprian)

Sus In jos

Zodiacul defectelor Empty Re: Zodiacul defectelor

Mesaj Scris de Katuu 24th Mai 2010, 5:18 am

Lol Laughing
Cum a spus si Ingeru'
Prea din plin má luat si pe mine =))
Katuu
Katuu
Dependent

Mesaje : 1008
Puncte : 1082
Data nasterii : 26/03/1995
Data de inscriere : 19/02/2010
Varsta : 29
Localizare : Tecuci :-L
Joburi/Distractii : Joc: CS, NfS, GtA...Distractii: sa stau ku pretenii:P
Stare de spirit : Dezastru!

Sus In jos

Zodiacul defectelor Empty Re: Zodiacul defectelor

Mesaj Scris de lizzard 24th Mai 2010, 5:27 am

100% (A) afro
lizzard
lizzard
Dependent

Mesaje : 207
Puncte : 250
Data nasterii : 03/12/1992
Data de inscriere : 02/05/2010
Varsta : 31
Localizare : Romania, Jud.Galati Mun. Tecuci
Joburi/Distractii : Jocuri MMMORPG,Parkour
Stare de spirit : Feel Every Drop Of life

Sus In jos

Zodiacul defectelor Empty Re: Zodiacul defectelor

Mesaj Scris de me.ale16 28th Mai 2010, 2:35 pm

Woow chiar este adevarat Smile)
me.ale16
me.ale16
Dependent

Mesaje : 176
Puncte : 207
Data nasterii : 16/02/1995
Data de inscriere : 27/02/2010
Varsta : 29
Localizare : Tecuci

Sus In jos

Zodiacul defectelor Empty Re: Zodiacul defectelor

Mesaj Scris de º•Eda™•º 28th Mai 2010, 2:42 pm

It is true
Se potriveste perfect, la toti cei pe care ii cunosc in special la mine :>
º•Eda™•º
º•Eda™•º
Dependent

Mesaje : 298
Puncte : 333
Data nasterii : 24/09/1994
Data de inscriere : 13/02/2010
Varsta : 29
Localizare : Tecuci
Joburi/Distractii : Muzica,Iesitul cu prietenii,Dans..Si altele.
Stare de spirit : Foarte buna !

Sus In jos

Zodiacul defectelor Empty Re: Zodiacul defectelor

Mesaj Scris de Laviniaaa 28th Mai 2010, 3:10 pm

ohh da:))\chiar se potrivestec:">
Laviniaaa
Laviniaaa
Dependent

Mesaje : 434
Puncte : 445
Data nasterii : 19/01/1996
Data de inscriere : 22/03/2010
Varsta : 28
Localizare : Tecuci
Joburi/Distractii : dansul:>

Sus In jos

Zodiacul defectelor Empty Re: Zodiacul defectelor

Mesaj Scris de LoRy 6th Iunie 2010, 1:55 am

pff... are perfecta dreptate Laughing
LoRy
LoRy
Dependent

Mesaje : 1321
Puncte : 1472
Data nasterii : 12/05/1997
Data de inscriere : 16/04/2010
Varsta : 27
Localizare : Tecuci
Stare de spirit : FreeDom :)) :)>-

Sus In jos

Zodiacul defectelor Empty Re: Zodiacul defectelor

Mesaj Scris de Vizitato 9th Ianuarie 2011, 7:27 am

hmmm cat de cat adevarat...:-?
avatar
Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Zodiacul defectelor Empty Re: Zodiacul defectelor

Mesaj Scris de Vizitato 11th Iunie 2011, 3:21 am

Exclamation B I N G O Exclamation La tinta Laughing
avatar
Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Zodiacul defectelor Empty Re: Zodiacul defectelor

Mesaj Scris de CiPP 1st Februarie 2012, 5:28 am

"Nativii acestei zodii au o parere foarte buna despre ei si nu suporta ironiile sau glumele la adresa lor." (DA)
"Au o puternica latura egoista, fiind uneori insesnibili la nevoile altora." (NU) Laughing Razz
CiPP
CiPP
De-al casei

Mesaje : 19
Puncte : 27
Data nasterii : 20/08/1996
Data de inscriere : 01/02/2012
Varsta : 27
Localizare : Braila, Braila
Joburi/Distractii : Penetration Tester -- Certificat : CEH8 / OSCP / OSCE / OSWP .
Stare de spirit : ABC - Adrenalina Bucuria Copiilor .

http://blacklemon0.tk

Sus In jos

Zodiacul defectelor Empty Re: Zodiacul defectelor

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum