Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Total War (jocuri istorice de strategie)

3 participanți

In jos

Total War (jocuri istorice de strategie) Empty Total War (jocuri istorice de strategie)

Mesaj Scris de Boggy93 23rd August 2010, 5:38 am


Total War (jocuri istorice de strategie) Immaginevjkkkkk

Descriere
Total War este o serie de videojocuri de tip strategic, cuprinde o parte gestionala pe randuri si una tactica pe campul de lupta in timp real, publicata de SEGA si dezvoltata de The Creative Assembly.
Fiecare titlu are un spatiu in timp diferit si pana acum exista sase jocuri ale seriei, plus relativele extinderi.

Titluri
Shogun: Total War (2000) desfasurat in Japonia medievala pana in 1600;
- Mongol invasion ,extindere a Shogun: Total War

Medieval: Total War (2002) desfasurat in evul mediu european din 1087 pana in 1453;
- Viking invasion ,extindere a Medieval: Total War

Rome: Total War (2004) desfasurat in timpul imperiului roman din 264 i.H. pana in 14 d.H.;
- Barbarian invasion, extindere a Rome: Toatl War
- Alexander ,extindere a Rome: Total War

Medieval 2: Total War (2006) desfasurat intre anii 1080 si 1530;
- Kimgdoms ,extindere a Medieval 2: Total War

Empire: Total War (2009) desfasurat in al XVIII-lea secol, in timpul revolutiei industriale;
- Warpath Campaign ,extindere a Empire: Total War

Napoleon: Total War (2010) desfasurat in secolele 18 si 19 de la campania Italiei (1796) pana la batalia de la Waterloo (1815)...

Shogun: Total War


Medieval: Total War


Rome: Total War


Medieval II: Total War


Empire: Total War


Napoleon: Total War


Ultima editare efectuata de catre Boggy93 in 23rd August 2010, 5:42 am, editata de 1 ori
Boggy93
Boggy93
Activ

Mesaje : 50
Puncte : 135
Data de inscriere : 11/08/2010

Sus In jos

Total War (jocuri istorice de strategie) Empty Re: Total War (jocuri istorice de strategie)

Mesaj Scris de Boggy93 23rd August 2010, 5:39 am

Total War (jocuri istorice de strategie) 482810881
Harta Pamantului de Mijloc
Total War (jocuri istorice de strategie) 4500x350061
Joaca pe o hartă vastă a Pământul de Mijloc cum era în vârsta a treia cu 120 de aşezări originale şi completate cu mai multe locaţii fictive.Vizitaţi minunile din Pământul de Mijloc, cum ar fi cele trei turnuri, sau Argonath-ul...se pot vedea toate locatiile unice precum Minas Tirith, Poarta Neagra sau Isengard; dealurile din Rohan, pădurea uriaşe de Mirkwood şi cenuşă întunecat din Mordor
Factiunile
Total War (jocuri istorice de strategie) 482810881
Joaca-te cu toate facţiunile importante ale vârstei a treia, inclusiv Gondor, Rohan, High Elfi şi Silvan, gnomilor, Eriador, Dale, Isengard, Mordor, Rhun, Harad şi orci din Munţii Ceţoşi.
Fiecare facţiune are propriile sale puncte forte şi punctele slabe, avantajele şi dezavantajele pe campul de luptă, precum şi pe harta de campanie.
Designul unitatilor se bazează pe trilogia Stapanul Inelelor, completate cu unităţi fictive, toate bazate pe opera lui J.R.R. Tolkien.

Boggy93
Boggy93
Activ

Mesaje : 50
Puncte : 135
Data de inscriere : 11/08/2010

Sus In jos

Total War (jocuri istorice de strategie) Empty Re: Total War (jocuri istorice de strategie)

Mesaj Scris de Rami 25th August 2010, 12:05 am

leam jucat pe toate in afara de ultimul park Razz...era si un expansion "Alexander"
Rami
Rami
Dependent

Mesaje : 546
Puncte : 668
Data nasterii : 10/06/1996
Data de inscriere : 17/05/2010
Varsta : 27
Localizare : www.gPro.ro
Joburi/Distractii : www.gPro.ro/forum
Stare de spirit : cs.gpro.ro

http://www.gPro.ro

Sus In jos

Total War (jocuri istorice de strategie) Empty Re: Total War (jocuri istorice de strategie)

Mesaj Scris de Boggy93 25th August 2010, 10:22 pm

Pe toate care? Doar pe cele oficiale sau si extinderile?
Eu am jucat foarte mult Rome cu cele doua extinderi, Medieval 2 cu extinderea Kingdoms si Third Age, si Empire: Total War.
Nu ma asteptam sa intalnesc pe cineva care sa fi jucat vreo unul din aceste jocuri... sunt chiar foarte frumoase si bine facute.
Boggy93
Boggy93
Activ

Mesaje : 50
Puncte : 135
Data de inscriere : 11/08/2010

Sus In jos

Total War (jocuri istorice de strategie) Empty Re: Total War (jocuri istorice de strategie)

Mesaj Scris de Rami 26th August 2010, 6:55 am

am DVD-uri originale cu jurile care lea zis mai sus,adik fratemio le are...

1.Rome Total War
2.Medieval 2
3.Alexander
4.mai era un expansion cu barbari dar am uitat cum se numeste
5.si ink unu dar nu mai tin minte cum se numeste,stiu k erau 5 Razz leam jukt acum cam un an Smile
Rami
Rami
Dependent

Mesaje : 546
Puncte : 668
Data nasterii : 10/06/1996
Data de inscriere : 17/05/2010
Varsta : 27
Localizare : www.gPro.ro
Joburi/Distractii : www.gPro.ro/forum
Stare de spirit : cs.gpro.ro

http://www.gPro.ro

Sus In jos

Total War (jocuri istorice de strategie) Empty Re: Total War (jocuri istorice de strategie)

Mesaj Scris de Boggy93 26th August 2010, 5:59 pm

Mda. Exact ceea ce am jukt si eu. Very Happy
Alexander si "extinderea aia cu barbari" (kre se numeste Barbarian Invasion, dupa cum poti vedea mai sus) sunt ale lui Rome:total war iar "acela cu 5" (kre defapt sunt 4) se numeste Kingdoms si este extinderea lui Medieval 2... dar toate astea sunt scrise mai sus, in primul mesaj. Neutral
In plus eu, cum ti-am mai spus, am jukt si Empire:total war dar mai putin findca este foarte greu, mult mai complicat decat celalalte.
Sunt pasionat de aceste jocuri... cu adevarat cele mai bune jocuri de strategie create vreodata. Smile
Boggy93
Boggy93
Activ

Mesaje : 50
Puncte : 135
Data de inscriere : 11/08/2010

Sus In jos

Total War (jocuri istorice de strategie) Empty Re: Total War (jocuri istorice de strategie)

Mesaj Scris de bboy_emyx 22nd Aprilie 2011, 2:31 pm

e l.am terminat pe napoleon total war si empire total war
bboy_emyx
bboy_emyx
Nou venit

Mesaje : 3
Puncte : 8
Data nasterii : 12/04/1994
Data de inscriere : 15/01/2011
Varsta : 30
Localizare : tecuci
Joburi/Distractii : breakdance
Stare de spirit : nush...:-??

Sus In jos

Total War (jocuri istorice de strategie) Empty Re: Total War (jocuri istorice de strategie)

Mesaj Scris de Rami 22nd Aprilie 2011, 3:09 pm

exact,ala cu napoleon,medieval 1 si 2,total was,alexander si barbarian invasion Razz
Rami
Rami
Dependent

Mesaje : 546
Puncte : 668
Data nasterii : 10/06/1996
Data de inscriere : 17/05/2010
Varsta : 27
Localizare : www.gPro.ro
Joburi/Distractii : www.gPro.ro/forum
Stare de spirit : cs.gpro.ro

http://www.gPro.ro

Sus In jos

Total War (jocuri istorice de strategie) Empty Re: Total War (jocuri istorice de strategie)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum