Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Ce intelegeti voi prin " relatie serioasa"?

4 participanți

In jos

Ce intelegeti voi prin " relatie serioasa"? Empty Ce intelegeti voi prin " relatie serioasa"?

Mesaj Scris de Katuu 4th August 2010, 3:58 am

De multe ori aud anumite persoane ca la ei relatia pe care o au cu iubitul e una serioasa,nu mai e o joaca,un simplu suc,o imbratisare,un sarut..Deci ce inseamna pentru voi o relatie serioasa?Ce presupune aceasta?Cand putem numi astfel o relatie?

Dupa parerea mea o relatie serioasa consta in: Relatia serioasa este aceea in care s-a cladit "fundatia". Adica cunosti si defectele si calitatile persoanei iubite, ii cunosti tabieturile si cu toate astea te uiti la cel/cea de langa tine si ii spui ceea ce simti, adica "Te iubesc".

Restul mai spuneti si voi! Eu vam dat esentialul! Smile
Katuu
Katuu
Dependent

Mesaje : 1008
Puncte : 1082
Data nasterii : 26/03/1995
Data de inscriere : 19/02/2010
Varsta : 29
Localizare : Tecuci :-L
Joburi/Distractii : Joc: CS, NfS, GtA...Distractii: sa stau ku pretenii:P
Stare de spirit : Dezastru!

Sus In jos

Ce intelegeti voi prin " relatie serioasa"? Empty Re: Ce intelegeti voi prin " relatie serioasa"?

Mesaj Scris de Vizitato 9th Ianuarie 2011, 6:45 am

pfff Ella ai pus punctul pe G Smile)sincer...poi o relatie serioasa..pfff sunt multe..poi sa-l placi pe cel de langa tine asa cum este fara sa incerci sa-l schimbi in vreun fel...sa lasati unul de la altul..sa nu fii egoist...sa-l respecti pe cel de langa tine,sa fiti sinceri...etc...sunt multe insa fiecare ce poate:-??.. Razz
avatar
Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Ce intelegeti voi prin " relatie serioasa"? Empty Re: Ce intelegeti voi prin " relatie serioasa"?

Mesaj Scris de Cipi 25th Februarie 2012, 1:45 am

"A alege, nu`i niciodata obligatoriu, dar sa faci alegerea potrivita, tine doar de ... timp."

*Teama de imprevizibil e un gust amar in viata omului. Asta am invatat si eu de`a lungul vietii in ceea ceea ce am simtit, ce am atins, ce am trait. Dar ce este viata? O mica pata de lapte intr`o ceasca de cafea tare fara gust? O bucatica de zahar din cubul ce mereu sta asezat langa ceaiul de dimineata? Nu stiu daca exista viata in lumea aceasta frivola.. Insa, garantez ca sunt un om ca toti ceilalti. Vedeti voi, viata nu`i o calatorie cu trenul, in care statiile suntem chiar noi? Inima noastra e doar usa de dincolo, ce loveste in geamul atriului si striga prin puls la diferitele persoane ce stau in fata noastra. Noi controlam totul, noi ii dam afara pe cei cu sau fara bilet, noi le stampilam gandurile sau nu, si bineinteles, daca merita, avem grija sa strangem acel bilet cu mare grija in mana, sa`l bagam in buzunar ca sa`l putem folosi si in alta zi.

*Dar, o relatie serioasa se bazeaza pe intalnirea persoanei intr`o astfel de calatorie ? Nu cred... si cu totii stim asta. Nu totul poate fi observabil la prima vedere. Insa nu ce se vede conteaza, ci dincolo de niste bucati de sticla transparenta, oamenii din interior. Si daca si oamenii ar fi transparenti, macar printr`un singur loc micut, ca de exemplu buzunarul de la sacou, sau doar un simplu nasture, probabil toti am ghici ce se afla dupa. Dar din pricina aceasta au fost concepute hainele, sa`l faca pe om, chiar daca de cele mai multe ori, acestia uita cine au fost inainte sa se imbrace.

*Asadar, o relatie serioasa e foarte dificil de "intretinut", caci niciodata nu ajungi sa`ti cunosti persoana de langa, nici intr`o viata, nici in doua, caci omul isi are Odiseea zugravita in alb si negru : azi e intr`un fel, maine poate fi in altul. Totul se poate duce de rapa intr`o fractiune de secunda .......

________________________________
<3
Cipi
Cipi
Dependent

Mesaje : 1266
Puncte : 1551
Data nasterii : 12/11/1991
Data de inscriere : 03/03/2010
Varsta : 32
Localizare : Tecuci
Joburi/Distractii : net cat cuprinde, iesiri nocturne prin oras, DnB / DuBstep la max, Rock in fiecare dimineata pentru o zi cat mai buna, gratare, doaga, proza, poezie, aforisme, bla bla, adica : DISTRACTIE !
Stare de spirit : ,,simplitatea ramane cel mai sofisticat lucru, iar pentru a fi simplu, trebuie sa ramana perfect, iar perfectiunea se intretine mai greu decat orice alta fitza.`` (G. Ciprian)

Sus In jos

Ce intelegeti voi prin " relatie serioasa"? Empty Re: Ce intelegeti voi prin " relatie serioasa"?

Mesaj Scris de lizzard 16th Octombrie 2012, 5:12 pm

pff o relatie serioasa e simplitate este iubire si supunerea venita din partea amandurora e vb despre nevoile celuilalt de care ambi parteneri trebuie sa aiba grija e vorba despre comunicare Smile si intelegere
lizzard
lizzard
Dependent

Mesaje : 207
Puncte : 250
Data nasterii : 03/12/1992
Data de inscriere : 02/05/2010
Varsta : 31
Localizare : Romania, Jud.Galati Mun. Tecuci
Joburi/Distractii : Jocuri MMMORPG,Parkour
Stare de spirit : Feel Every Drop Of life

Sus In jos

Ce intelegeti voi prin " relatie serioasa"? Empty Re: Ce intelegeti voi prin " relatie serioasa"?

Mesaj Scris de *Alinutza* 16th Octombrie 2012, 11:37 pm

Difera de la un om la altu ce crede el despre asta ... Eu una cred ca este ceva ce trebuie luat in serios ,atunci cand doresti cu adevarat sa ai parte de asa ceva, trebuie sa pui suflet dar sa fii foarte sigur ca si persoana cu care esti sa fie serioasa si intradevar sa doreasca acea relatie , iar impreuna cei doi sa faca tot ce le sta in puteri pentru a se ajuta si invata unul de la celalalt.
*Alinutza*
*Alinutza*
Activ

Mesaje : 131
Puncte : 159
Data nasterii : 11/06/1991
Data de inscriere : 19/02/2010
Varsta : 32
Localizare : Tecuci
Joburi/Distractii : Diverse
Stare de spirit : This is me !

Sus In jos

Ce intelegeti voi prin " relatie serioasa"? Empty Re: Ce intelegeti voi prin " relatie serioasa"?

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum