Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Power vs Style

3 participanți

In jos

Power vs Style Empty Power vs Style

Mesaj Scris de baunty91 13th Februarie 2010, 12:31 am

Stereotipurile multiple au apărut în comunitatea de rupere de peste da-şi-ia relaţia dintre footwork tehnice şi pricepere fizice. Cei care se concentreze pe paşi de dans şi claritate fundamentale (dar lipsa de sus-muschii corpului, forma, disciplina, etc) sunt etichetate ca "stil-şefi." Specialiştii de gimnastica orientat mai mult tehnica şi forma-la costul de carisma şi coordonate footwork-sunt cunoscute ca "putere de-cap". Astfel de condiţii sunt folosite în limbajul cotidian de multe ori pentru a clasifica o lui de calificare, cu toate acestea, subiectul a fost cunoscut de a perturba evenimente competitiv în cazul în care judecătorii au tendinţa de a favoriza o anumită tehnică asupra celeilalte.
Această dezbatere cu toate acestea, este oarecum de un termen impropriu. Clasificarea de a dansa ca "stil", în B-boying este inexactă, deoarece fiecare B-Boy sau B-fată are propriul stil unic dezvoltat atât constient si subconstient. Fiecare B-Boy sau B-stilul fete este atitudinea sau anumite metode în care acestea executa miscarile lor. Un stil unic al întrerupător nu se referă strict la doar toprock sau downrock. Este un concept care cuprinde modul în care o mutare este executat, mai degrabă decât ceea ce mutare se face.
baunty91
baunty91
Activ

Mesaje : 47
Puncte : 95
Data nasterii : 26/04/1980
Data de inscriere : 12/02/2010
Varsta : 44
Localizare : china
Joburi/Distractii : cei ala
Stare de spirit : nu am

Sus In jos

Power vs Style Empty Re: Power vs Style

Mesaj Scris de Cipi 27th Aprilie 2010, 5:13 am

nu se poate power fara style .. si style fara power :-? bounce
Cipi
Cipi
Dependent

Mesaje : 1266
Puncte : 1551
Data nasterii : 12/11/1991
Data de inscriere : 03/03/2010
Varsta : 32
Localizare : Tecuci
Joburi/Distractii : net cat cuprinde, iesiri nocturne prin oras, DnB / DuBstep la max, Rock in fiecare dimineata pentru o zi cat mai buna, gratare, doaga, proza, poezie, aforisme, bla bla, adica : DISTRACTIE !
Stare de spirit : ,,simplitatea ramane cel mai sofisticat lucru, iar pentru a fi simplu, trebuie sa ramana perfect, iar perfectiunea se intretine mai greu decat orice alta fitza.`` (G. Ciprian)

Sus In jos

Power vs Style Empty Re: Power vs Style

Mesaj Scris de Adi-Sin 11th Ianuarie 2011, 1:44 am

Se poate style si fara power dar power fara style nu cred ca se poate.Cel putin mie nu imi place sa ai power fara style pig
Adi-Sin
Adi-Sin
De-al casei

Mesaje : 22
Puncte : 34
Data nasterii : 06/10/1994
Data de inscriere : 09/01/2011
Varsta : 29
Localizare : Tecuci-Balcescu
Joburi/Distractii : Bboy-ing,party and more
Stare de spirit : Bow Chicka Wow Wow :->

https://www.facebook.com/profile.php?id=100000243567265

Sus In jos

Power vs Style Empty Re: Power vs Style

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum